Tarasy kompozytowe

Panele kompozytowe są świetną przeciwwagą dla tarasów wykonanych z drewna. Nie potrzebują bieżących napraw, a wizualnie przypominają oryginalne rozwiązania. Nie może zatem zaskakiwać, że nasi rodacy coraz chętniej decydują się akurat nimi zastąpić drewno w swoich domach. Jakie silne oraz słabe strony mają tarasy kompozytowe? Kiedy powinniśmy w nie zainwestować?

Materiały do wytwarzania tarasów kompozytowych

Deski na tarasy kompozytowe są produkowane z proszku drzewnego, a także PCV. Zawartość pierwszego materiału nie powinna być mniejsza, niż jedna trzecia, jednak wytwórcy zwykle dodają nawet 50%.

Tarasy kompozytowe – czemu warto?

W przeciwieństwie do tych zbudowanych z drewna, tarasy kompozytowe są bardzo odporne na wpływ wilgoci. Ważne okazuje się również to, iż panele kompozytowe nie posiadają sęków, co bardzo podnosi ich odporność na pęknięcia. Wyglądem natomiast niemal nie ustępują prawdziwemu drewnu.

Tarasy kompozytowe – w jaki sposób je zakładać?

Panele na tarasy kompozytowe umieszcza się od razu na betonie – nie wymagają kładzenia izolacji. Z uwagi na to niezwykle istotne okazuje się to, by posadzka była w stu procentach gładka oraz wykazywała nieznaczny spadek, umożliwiający spłynięcie zbyt dużej ilości deszczu.

Wady tarasów kompozytowych

Choć mają mnóstwo silnych stron, tarasy kompozytowe mają także pewne wady. Przede wszystkim warto wspomnieć o ich podatności na zarysowania, które mogą pojawiać się w wyniku korzystania z mebli plastikowych. Posiadacze tarasów z PCV powinni też uważać podczas grilla, gdyż gorący tłuszcz może stopić panele.