Układanie paneli – zrobić samemu czy zlecić firmie?

W teorii układanie paneli nie powinno przysparzać problemów nawet tym, którzy nigdy się tym nie zajmowali. Przy pracy bywa jednak, że nie jest to tak proste, jak się wydawało – szczególnie, jeżeli wybraliśmy technikę bez kleju. Kiedy zatem nie posiadamy odpowiednich ku temu umiejętności, najlepiej zrobimy powierzając to specjalistom. Tym bardziej, że układanie paneli wymaga nie tylko wielkich umiejętności, ale także wiedzy dotyczącej, jak wybrać wszystkie dodatki – a te w dużej mierze wpływają na rezultaty pracy.

ABC układania paneli

Układanie paneli wiąże się z koniecznością wykorzystania odpowiednich akcesoriów, a te podniosą funkcjonalność wnętrza. W miejscach, gdzie panele stykają się z fasadami, należy użyć listwy przypodłogowe, bo te zamaskują dylatacje. Należy pamiętać również o podkładach, które umożliwią uniknięcie nasiąknięcia paneli – konieczne muszą być położone pod panelami. Odmienny typ podkładów powinien być wykorzystany, gdy w lokalu wykorzystujemy ogrzewanie podłogowe.

Profesjonalne układanie paneli

Jak więc wybrać odpowiednie akcesoria i kupić panele, które sprawdzą się w danym mieszkaniu? Nie jest to łatwe, toteż słusznie zrobimy zlecając dobór oraz układanie paneli doświadczonej ekipie. Ta wybierze panele i akcesoria wysokiej jakości, zaś my dzięki temu zyskamy pewność, że będą one odpowiednio ułożone i posłużą nawet wiele lat częstego eksploatowania.