Usługa regulacji okien

Regulacja okien

Okna nie są niezniszczalne – aby działały jak najdłużej, niezbędna jest ich regularna regulacja. Warto pamiętać, że zaniedbane okna łatwiej się psują, a usunięcie usterek pochłonie wydatki znacznie wyższe, niż konserwacja. Czy okna PCV można więc konserwować samemu, czy bezpieczniej zostawić to specjalistom? Ile wydamy na taką usługę? Z jaką częstotliwością powinna być przeprowadzana regulacja okien?

Pamiętajmy o regulacji okien

Zaniedbane okna szybko tracą właściwości, czego efektem jest podniesienie poziomu wody w mieszkaniu oraz przeciągi. Regulacja okien niezbędna będzie również, jeśli liczy się dla nas ich bezproblemowe zamykanie oraz efektowny wygląd.

Regulacja okien – smarowanie

Raz na pół roku okna musimy starannie nasmarować. Nie potrzebujemy do tego pomocy fachowców – trzeba tylko naoliwić zawiasy wykorzystując w tym celi tawot lub inny preparat o zbliżonym zastosowaniu. Dzięki temu zapobiegniemy korozji oraz skrzypieniu.

Regulacja okien – czy robić to samemu?

Regulacja okien wiąże się z koniecznością posiadania specjalistycznych narzędzi oraz dużej wiedzy – z uwagi na to nie wszyscy sobie z nią poradzimy. Samodzielna regulacja może skutkować uszkodzeniem okna – najlepiej zatem zlecić ją fachowcom.

Ile zapłacisz za regulację okien?

Konserwacja jednego skrzydła to wydatek około czterdziestu PLN, jednak często za każde następne okno zapłacimy już piętnaście lat. To jednak wydatek, który poniesiemy tylko raz na dwanaście miesięcy, zatem nie będzie większym problemem.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]