Wiercenie diamentowe – krótka charakterystyka

Wiercenie diamentowe to innowacyjna technika drążenia otworów w ścianach i fundamentach budynków, która wyróżnia się ogromną dokładnością. Z uwagi na liczne walory jest obecnie uznawana za jedną z najczęściej wykorzystywanych technik. Kiedy jest wykorzystywana i dlaczego jest tak rozpowszechniona?

Wiercenie diamentowe – bardzo niewielki poziom hałasu

Wiertło koronowe może zrobić precyzyjne otwory w różnych powierzchniach, nawet niezwykle wytrzymałych – granicie, asfalcie a nawet murze. Dzięki charakterystycznej budowie, nie wywołuje uszkodzeń w strukturze ściany. Dodatkowo wiercenie diamentowe odznacza się niesamowicie niewielkim poziomem hałasu, co umożliwia wiercenie w komfortowych warunkach. Wykorzystując tę metodę można wywiercić otwory nie tylko pod kątem prostym, o różnym przekroju i wielkości. Jest to metoda kompletnie bezpyłowa, dzięki zastosowaniu chłodzenia wodą. Czym charakteryzuje się sprzęt do wiercenia tak precyzyjnych odwiertów? Wiertło diamentowe jest wykonane z segmentów o różnej twardości, a wywiercone otwory nie wymagają dalszych zabiegów – mają gładkie krawędzie.

Wiercenie diamentowe – odwierty nie tylko pod kątem prostym

Wiercenie diamentowe jest metodą stosowaną przy pracach budowlanych, ale także powiązanych z tworzeniem sieci telekomunikacyjnych. Przewierty wiertnicami koronowymi wykonuje się w celu przeprowadzenia linii kablowych, przykładowo przy budowie sieci kablowych w domach mieszkalnych. Metoda ta jest w dzisiejszych czasach jedną z najbardziej nowoczesnych. Otwory wykonuje się niezwykle szybko, nie ma możliwości zniszczenia ściany. Wiercenie diamentowe stosuje się coraz częściej ze względu na niski poziom hałasu oraz kurzu.