Wydajny system nawierzchni kortów tenisowych

Utwardzane korty do tenisa to jeden z najczęściej spotykanych obiektów tego rodzaju. To na nich rozgrywane są takie zawody jak Australian Open. Nawierzchnia ta jest także ceniona przez nieprofesjonalnych tenisistów, co jest skutkiem zwłaszcza sporej prędkości odbicia piłki i niewysokiego odskoku. Podłoże takich kortów zwykle wykonywane jest z żywic akrylowych – zapewnia zatem wysoką wytrzymałość na ścieranie oraz świetne warunki do gry. Jednym z najpopularniejszych systemów nawierzchni do twardych kortów okazuje się Tennislife, który ma rekomendację Światowej Organizacji Tenisa. Dlaczego dobrze na niego postawić?

System twardych kortów tenisowych

Jak przed chwilą nadmieniliśmy, Tennislife to technologia podłoża dla kortów, której najważniejszą częścią jest akryl. Poza tym wykorzystywane są również specjalne pigmenty, które zapewniają wysoką odporność na uszkodzenia mechaniczne. Aby jednak ten system był efektywny, musi być właściwie położony – należy oczyścić spodnie warstwy i właściwie wylać żywice. Określone kwalifikacje będą też niezbędne do konserwowania w ten sposób wylanej nawierzchni – z tego względu trafionym wyjściem będzie powierzenie tego sprawdzonej firmie.

Tennislife – gdzie poza kortami?

Należy jednak nadmienić, iż korty to nie jedyne obiekty, gdzie mamy szansę zaobserwować Tennislife. Ze względu na swoje właściwości system ten jest wykorzystywany jest również na boiskach do koszykówki. Świetnie zdaje egzamin także jako nawierzchnia kortów do innych gier z rakietami oraz innych obiektów sportowych.