Wynajem szalunków – dobre strony

Szalowanie to jedna z najczęściej stosowanych w budownictwie technologii. Na czym się opiera? Szalunek to pewnego typu forma, którą wypełnia się betonem – najczęściej przy wykonywaniu fundamentów. Szalunki bardzo często wykonywane są ze sklejki, ale spotyka się też wersje zrobione ze stali, a czasem nawet plastiku. Pozostałymi istotnymi elementami szalunków są dźwigary oraz podpory, bo te pozwalają na wypracowanie wymaganych efektów. Niestety ze względu na wysokie koszty nie wszystkie ekipy budowlane posiadają własne szalunki. Gdy będą niezbędne, mogą wszak po prostu je wynająć – szczególnie, iż wynajem szalunków to dziś naprawdę popularna usługa.

Kiedy postawić na wynajem szalunków?

Kupno własnych szalunków okaże się dobrym rozwiązaniem dla firm często otrzymujących zadanie wykonania fundamentów, ponieważ jak już nadmieniliśmy, są one do tego absolutnie potrzebne. Jeśli jednak budowanie fundamentów nie jest najważniejszą działalnością naszej firmy, warto rozważyć zalety, jakie daje nam wynajem szalunków. Dlaczego powinniśmy na niego postawić? Głównie z powodów ekonomicznych – wynajęcie szalunków parę razy w roku jest bardziej korzystne niż ich kupno. Warto nadmienić również o komforcie, gdyż trzymanie rzadko wykorzystywanych szalunków może powodować duże wydatki.

Wynajem szalunków – jak znaleźć?

Jeżeli zdecydujemy się na wynajem szalunków, warto dobrze przemyśleć to, jaka firma nam je wypożyczy. Jak ją znaleźć? Warto wybrać ofertę ekipy doświadczonej w dostawach sklejki dla ekip budowlano-remontowych – dzięki temu zyskamy pewność, że szalunki będą wytrzymałe i funkcjonalne. Naprawdę ważna okaże się również troska o klienta – w sytuacji, kiedy coraz bliższy jest termin startu prac nie możemy zaakceptować opóźnienia. W przypadku wahania się dobrze z kolei wejść do sieci, by sprawdzić, co o usługach konkretnej firmy myślą poprzedni klienci.

Nasze dane:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]