Zabezpiecz budynek przed wilgocią – hydroizolacja fundamentów

Decydując się na budowę domu, trzeba mieć na uwadze wiele rodzajów prac. Do tych uznawanych za najważniejsze zaliczane są hydroizolacje fundamentów. To na tyle znacząca część prac, że najrozsądniej ich wykonanie zlecić specjalistom , którzy posiadają bardzo dużą wiedzę i wieloletnie doświadczenie w tej dziedzinie.

Hydroizolacja fundamentów – dlaczego jest to tak znacząca sprawa?

Hydroizolacja fundamentów bardzo dobrze ochrania obiekt użytkowy przed wpływem wilgoci. Powinno się wiedzieć, że bezpośredni wpływ wody na fundamenty może istotnie zmniejszać właściwości termiczne obiektu. Ma miejsce wyziębienie murów, które są przez to dużo bardziej narażone na powstanie grzybów odbijających się negatywnie na zdrowiu mieszkańców. Dzisiaj wykorzystywane są dwa typy izolacji: przeciwwodna oraz przeciwwilgociowa. Izolacja przeciwwodna stosowana jest wówczas, gdy woda zalega w niewielkiej odległości od konstrukcji obiektu . Jest najlepsza również wtedy, kiedy woda wywiera ciśnienie mające charakter hydrostatyczny na konstrukcję fundamentów. Izolacja przeciwwilgociowa natomiast gwarantuje ogólną ochronę przed działaniem wody i wilgoci w wypadku, kiedy nie jest wywierane ciśnienie na poszczególne komponenty budowlane.

Hydroizolacja fundamentów – komu zlecić prace

Hydroizolacje fundamentów wykonuje się na ten moment zarówno w budynkach o charakterze mieszkalnym, jak i w obiektach przemysłowych. Trzeba pamiętać, że przy wykonywaniu hydroizolacji fundamentów konieczne jest zabezpieczenie obszarów trudno dostępnych. Zalicza się do nich łączenia ścian, narożniki oraz załamania. Sprawia to, że wykonanie hydroizolacji to konieczność stworzenia oddzielnego planu prac. Przygotowanie hydroizolacji najrozsądniej jest zlecić fachowcom, którzy posiadają zarówno wiedzę, jak i doświadczenie w tego rodzaju pracach. Tylko wtedy jest się pewnym, że wszystko będzie zrobione tak, jak powinno, a sama izolacja świetnie spełni swoje zadanie.