Zlecamy usługi geologiczne – co jest najważniejsze?

Wznoszenie domu to niełatwe wyzwanie. Trudności zaczynają się już podczas planowania budowy. Poza kwestiami formalnymi, powinniśmy wszak pamiętać o sprawdzeniu gruntu na terenie na którym planujemy wybudować obiekt. Naprawdę istotne okazują się między innymi poziom wilgoci w gruncie, rodzaj ziemi i jej twardość. Jak dowiedzieć się, czy teren pozwala na wzniesienie budynku, czy też niezbędne są dodatkowe zabiegi? Powinniśmy powierzyć to geologowi, który po przeprowadzeniu odpowiednich ekspertyz oceni bezpieczeństwo danej budowy. Jak więc to zrobi? Jak znaleźć fachowca, który oferuje usługi geologiczne dobrej jakości?

Na czym polegają usługi geologiczne?

Początkowym etapem w przypadku usług geologicznych będzie wykonanie nawiertów. Umożliwia to wzięcie próbek ziemi i wód zalegających pod ziemią oraz ich późniejsze przebadanie w laboratorium. Wyniki tych badań sporo powiedzą na temat tego, czy gleba pozwoli na budowę domu, czy też trzeba przeprowadzić jakieś działania. O tym, jak skonstruowana jest ziemia na terenie powiedzą też rezultaty sondowania statycznego oraz dynamicznego, czyli badań wykonywanych z użyciem specjalistycznego sprzętu. Wszystkie rezultaty powinny znaleźć się w wykonanej następnie opinii.

Komu zlecić usługi geologiczne?

Powinniśmy przy tym wiedzieć, że takie badania muszą zostać przeprowadzone jedynie przez specjalistę posiadającego odpowiednie certyfikaty. By je otrzymać i mieć prawo świadczyć usługi geologiczne, powinniśmy skończyć studia wyższe, a to znaczy, iż korzystając z usług geologa zyskujemy pewność, że usługi geologiczne przyniosą wymierne skutki. Jeśli oprócz tego ważna będzie dla nas także kompleksowa obsługa oraz niedługie terminy, warto poprosić o pomoc przyjaciół, którzy już zamawiali usługi geologiczne lub znaleźć komentarze poprzednich klientów na forach.