Znów doceniamy projekty domów z bali

Dowiedz się więcej o domach z bali Kraków na http://domygoralskie.com/realizacje.html

Domy z bali to jeden z najbardziej wiekowych rodzajów budynków użytkowych. Zazwyczaj buduje się je ze świerku czy jodły. Mimo że ich budowa znana jest od wieków, wciąż spotkać można mnóstwo zwolenników. Nie powinno to oczywiście dziwić – mają bowiem sporo atutów, a te powodują, że grono ich mieszkańców stale się zwiększa. Mogą przybierać wszystkie formy, budowane są z przyjaznych dla przyrody materiałów, świetnie się prezentują i – co najistotniejsze – są naprawdę komfortowe. Należy wspomnieć również o tym, iż budowa domu tego rodzaju jest zdecydowanie szybsza niż betonowego. Ich mieszkańcy mają szansę cieszyć się również sprzyjającym mikroklimatem, który korzystnie wpływa na przykład na płuca.

Różnorodność projektów domów z bali

Wielu czytelników sądzi, że projekty domów z bali za każdym razem nawiązują do historycznej zabudowy. W istocie nierzadko tak bywa, ale warto nadmienić, że domy z bali potrafią również mieć odmienne kształty. Dziś realizuje się też innowacyjne projekty domów z bali, które nie przypominają budynków rustykalnych. Domy z bali mogą również posiadać elewację, co sprawia, iż łatwiejsze okazuje się zagospodarowanie przestrzeni – zwykle wykorzystuje się w tym celu płyty regipsowe.

Kupowanie projektów domów z bali

Jak łatwo stwierdzić, zaprojektowanie domu z bali będzie znacznie trudniejsze niż betonowego. Z tego powodu decydując się na ten typ obiektu, dobrze dowiedzieć się, jakie domy zrealizował już dotąd dany architekt. Bezwzględnie sprawdźmy również, czy jego stylistyka nam odpowiada. Istotne jest oprócz tego to, której ekipie zlecimy wzniesienie domu. Oczywiście najlepiej stawiać na te doświadczone w tego typu inwestycjach. Trafionym rozwiązaniem będzie również z pewnością wybór ekipy, w ramach której współdziałają ze sobą profesjonalni rzemieślnicy i kreatywny projektant – wtedy dom na pewno zostanie wzniesiony szybko i bez niepotrzebnych komplikacji.

Nasze dane:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]