ABC osuszania powietrza

Duży poziom wilgoci w danym mieszkaniu najczęściej skutkuje rozwojem grzyba na meblach. Zaś ten jest tak problemem estetycznym, jak i z biegiem czasu staje się dużym zagrożeniem dla naszego organizmu. Rosnąca grzybnia generuje bowiem CO2 i inne groźne związki, a poza tym rozsiewa zarodniki, a te bywają przyczyną wielu poważnych schorzeń. Podobnych kłopotów ustrzeżemy się na szczęście dzięki osuszaniu powietrza. Jak ono przebiega? Jakiego typu akcesoria wykorzystuje się w takich przypadkach? I jak wybrać osuszacz do domu?

Przemysłowe osuszanie powietrza

Największymi tego typu akcesoriami okazują się osuszacze przemysłowe, których moc oscyluje wokół 120l wody na dzień. Z uwagi na to, że często używane są w halach fabrycznych, są przystosowane do pracy w ciężkich warunkach termicznych – od 0 do aż czterdziestu stopni Celsjusza. Drugi rodzaj to osuszacze basenowe, które, jak nietrudno się domyślić, używane są na basenach. Charakteryzują się osiągami podobnymi do urządzeń przemysłowych.

Domowe osuszanie powietrza

Poza tym na rynku dostępnych jest też wiele modeli umożliwiających osuszanie powietrza w małych domach. Wyróżnia się osuszacze kondensacyjne lub absorpcyjne, a ich koszty zależne są od mocy i wytrzymałości. Osuszanie powietrza w domu bardzo usprawnią najróżniejsze dodatki do osuszaczy – na przykład ekran ciekłokrystaliczny lub lampa UV, która zabija groźne dla naszego zdrowia drobnoustroje.