Czemu warto postawić na osuszacz kondensacyjny?

Zbyt wysoki poziom wilgoci w powietrzu w pomieszczeniu może okazać się wielkim kłopotem. Bywa powodem spadku temperatury oraz pojawienia się grzybów lub pozostałych niebezpiecznych mikroorganizmów. To z kolei idzie w parze z pogorszonym nastrojem osób zatrudnionych oraz podwyższonym ryzykiem najróżniejszych chorób. Jak tego uniknąć? Trafionym rozwiązaniem okażą się niewątpliwie osuszacze kondensacyjne. Dlaczego warto wyposażyć się w jeden z nich? Jak działają?

Osuszacze kondensacyjne – idealne do magazynów

Osuszacze kondensacyjne są naprawdę skuteczne – w dobrych warunkach potrafią odprowadzić z hali towarowej nawet czterokrotnie więcej wody niż pozostałe urządzenia. Szczególnie dobrze sprawdzą się w halach wielkopowierzchniowych i urzędach – do poprawnego działania wymagają bowiem pokojowej temperatury. Możemy je stosować w pomieszczeniach magazynowych, w których wilgotność medium nie przewyższa 80%. Niestety nie zawsze zdają egzamin jako osuszacz przenośny – są duże i ważą niemało.

Budowa osuszaczy kondensacyjnych

Działanie osuszaczy kondensacyjnych polega na skraplaniu wilgoci zaciągniętej z pomieszczenia. Następnie woda odprowadzana jest do odpowiedniego zbiornika lub odpływu, natomiast powietrze jest nieznacznie ocieplone. Warto wiedzieć, że można szybko podnieść skuteczność opisywanych produktów. Musimy tylko umieścić je na środku wnętrza – znacznie usprawni to odprowadzanie wilgoci. Osuszacze kondensacyjne posiadają zwykle higrostat – część, która wyłączy je, gdy wilgotność w hali stanie się odpowiednia.