Kratki wentylacyjne

Stopniowo do lamusa przechodzą tradycyjne kratki wentylacyjne. Miejsce mało estetycznych, wyprodukowanych z tworzyw sztucznych produktów zajmują te znacznie ładniejsze, które z łatwością wkomponujemy w wystrój każdego, także najbardziej nietypowego wnętrza. Powinniśmy zatem powiedzieć pokrótce o tym, w jakim konkretnie celu się je stosuje i na jakie parametry zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Kratki wentylacyjne – zastosowanie

Ich najważniejszym zastosowaniem jest przykrycie wlotu kanału wentylacyjnego. Montując je, mamy gwarancję, że nie znajdą się w nim żadne zanieczyszczenia, o które łatwo zwłaszcza w kuchni, łazience i budynkach gospodarczych.

Kratki wentylacyjne – montaż

Kratki wentylacyjne zazwyczaj montuje się za pomocą śrub, jednak w nowszych instalacjach często stosuje się również bardziej innowacyjne metody. Do założenia kratki niezbędny będzie również preparat uszczelniający.

Anemostaty – alternatywa dla kratek wentylacyjnych

Coraz częściej kratki wentylacyjne wypierane są przez anemostaty – urządzenia sprawiające, że łatwiejsze jest ukierunkowanie powietrza nawiewanego do pomieszczenia. Anemostaty, w zależności od rodzaju, umożliwiają określenie od dwóch, trzech oraz czterech strumieni powietrza.

Z jakich materiałów wytwarza się kratki wentylacyjne?

Najchętniej montowane są oczywiście kratki wentylacyjne wyprodukowane z plastiku, ale coraz częściej na rynek trafiają kratki wykonane z aluminium. W katalogu producentów znaleźć również można kratki drewniane oraz ceramiczne.