Zwykłego kominka nie sposób założyć w dowolnym mieszkaniu. Niezbędne będzie bowiem zarówno znalezienie przestrzeni na kominek, jak i przewód odprowadzający dym. Z uwagi na problemy z wykonaniem tego w kamienicach, na założenie kominka mogą pozwolić sobie jedynie mieszkańcy domów wolno stojących. Nie znaczy to jednak, że z jego dobrych stron będą cieszyć się tylko oni – jeśli mieszkamy w bloku, a marzymy o kominku, warto postawić na biokominek. Jak działa tego rodzaju mechanizm? Jakie posiada dobre strony?
Biokominek – czym jest zasilany?
W biokominku używane jest paliwo w płynie, nie zaś drewno. Paliwo do biokominka wytwarzane jest na bazie alkoholu – może przybierać formę ciekłą albo żelową. Te pierwsze dystrybuowane są w butelkach, z których przelewa się paliwo do zbiornika w biokominku, ostatnie zaś w opakowaniach do odmierzania lub puszkach, które umieszcza się w palenisku. Paliwa do biokominka nierzadko są także wzbogacone dodatkami zapachowymi, co umila ich używanie.
Biokominek – komfortowo i bez dymu
Największym atutem używania biokominka jest na pewno to, iż nie wytwarza on osadu oraz spalin. Dzięki temu nie trzeba montować go przy instalacji kominowej, niepotrzebne okazuje się także ich czyszczenie. Alkohol jest całkowicie bezpiecznym paliwem, zaś jego odpowiedzialne użytkowanie nie generuje najmniejszego ryzyka. Z uwagi na to, że nie wymaga instalacji, może być również dowolnie przemontowywany przy modyfikacji aranżacji wnętrza.