Ogrzewanie na podczerwień

Klasyczne techniki grzewcze posiadają mnóstwo złych stron. Zwolennicy prostych wnętrz najczęściej wskazują kaloryfery. Potrzebują one niemało przestrzeni, często nie dopasowując się do reszty elementów wyposażenia wnętrz. Dlatego architekci stale szukają sposobów alternatywnych. Najnowszym z nich są grzejniki na podczerwień. W odróżnieniu od klasycznych grzejników, prezentują się naprawdę elegancko, zaś ich drugą dobrą stroną jest spora wydajność – to z kolei sprawia, iż tego rodzaju rozwiązania, mimo że parę lat wcześniej właściwie niestosowane, teraz zyskują w Polsce mnóstwo entuzjastów.

Na czym polega funkcjonowanie grzejnika na podczerwień?

Grzejnik na podczerwień rozgrzewa się do wysokich temperatur, w wyniku czego generuje się promieniowanie elektromagnetyczne. Jest na szczęście niezauważalne dla ludzi i, w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, nie ociepla powietrza, co w ogromnym stopniu wpływa na komfort mieszkańców. Energia jest wchłaniana przez mur i wyposażenie, a te następnie odprowadzają ją do otoczenia – znika więc problem kurzu wznoszonego przez nagrzane powietrze.

Czemu warto postawić na grzejnik na podczerwień?

Najważniejszą silną stroną takich systemów jest z całą pewnością wydajność – stawiając na założenie grzejnika na podczerwień, za prąd zapłacimy aż 20 procent mniej niż właściciele tradycyjnych systemów. Grzejnik na podczerwień to też świetne wyjście dla ludzi lubiących dobrze zaaranżowane mieszkania – możemy powiesić go na każdej powierzchni, zaś jego wygląd umożliwia dostosowanie do innych detali.