Kaloryfery są przyczyną poważnych problemów. Szczególnie narzekają na nie miłośnicy elegancko zaaranżowanych mieszkań – ich projekty komplikują bowiem dopasowanie ich do współczesnych dodatków. Systemy stosujące kaloryfery mają oprócz tego także inne minusy – nie nadają się dla alergików, są mało efektywne i wygodne. Dlatego też duże zainteresowanie zyskują instalację, gdzie źródłem energii jest panel grzewczy. Jak są zbudowane? Czemu warto kupić któryś z nich?
Jak działa panel grzewczy?
Panel grzewczy emituje promieniowanie podczerwone. Jak wiemy, jest ono niewidoczne oraz bezpieczne dla człowieka, a przypomina światło słoneczne. Po wygenerowaniu przez panel grzewczy, jest pochłaniane przez przedmioty znajdujące się we wnętrzu – a te później wydzielają je z powrotem. Panel grzewczy można zamontować w wybranym punkcie, a zasilany jest energią elektryczną – dzięki temu można używać go we wszystkich pomieszczeniach – również w garażu lub komórce.
Panel grzewczy – atuty
Klienci, którzy kupili panel grzewczy przede wszystkim zwracają uwagę na jego względy estetyczne – prezentuje się wszak dużo korzystniej od tradycyjnych grzejników, natomiast ich właściciele mają możliwość pokryć je dowolną tapetą. Panel grzewczy to również rozwiązanie rekomendowane osobom uczulonym – nie wznosi brudu z posadzki i mebli, dzięki czemu ogranicza ryzyko dostania się do ich dróg oddechowych chorobotwórczych drobnoustrojów. Z uwagi na to, iż napędzany jest prądem, jest też przyjazny dla środowiska.