Pokonaj wilgoć z osuszaczem basenowym

Basen to miejsce, gdzie trzeba zatroszczyć się o normy czystości. Przeciwnikiem może niestety okazać się wilgoć, która przecież na basenie jest wszechobecna. Szczęśliwie możemy zastosować nowoczesne rozwiązania, dzięki którym nadmiar wilgoci nie będzie już być znaczącym kłopotem. Mowa oczywiście o osuszaczach basenowych, które pozwalają na łatwe osuszenie powietrza na pływalniach. Jak są zbudowane? Dlaczego warto ich używać? Co odróżnia je od zwykłych urządzeń?

W jakich obiektach używa się największe osuszacze basenowe?

Osuszacze basenowe są całkowicie inne od swoich domowych odpowiedników. Wykazują przede wszystkim większą wydajność, dzięki której mogą działać we wnętrzach z dużym poziomem wilgoci. Najlepsze urządzenia tego typu mogą w dwadzieścia cztery godziny odprowadzić nawet 1000 l wilgoci. Z tego względu nierzadko można je zauważyć na sportowych pływalniach, gdzie używane są jako najistotniejsza część wyposażenia. Potrafią pracować w różnych warunkach – zarówno poniżej zera, jak i w dokuczliwym upale.

Małe osuszacze basenowe

Wspomniane osuszacze basenowe wymagają niestety sporej ilości prądu, zaś ich kupno może okazać się znaczącym kosztem. Z tego względu dla małych zakładów pomocna okaże się usługa wynajmu przemysłowych osuszaczy basenowych, proponowana przez specjalistyczne firmy. W sklepach znajdziemy też urządzenia stworzone do użytku na niewielkich basenach. Ich moc jest jednak znacznie mniejsza od osuszaczy przemysłowych. Natomiast ich bardzo istotnym plusem jest to, że są w stu procentach mobilne.