Sklep internetowy z nagrzewnicami

Nagrzewnice mogą z powodzeniem zastąpić tradycyjne instalacje grzewcze. Zdadzą egzamin tak w niewielkich budynkach, jak i dużych obiektach magazynowych. Ich montaż nie jest skomplikowany, a z uwagi na niewysokie ceny, na ich kupno mogą zdecydować się także firmy z mniejszymi możliwościami finansowymi. Co więc powinniśmy wiedzieć na ich temat?

Nagrzewnice – klasyfikacja

Na rynku znajdziemy najróżniejsze rodzaje nagrzewnic. Najchętniej wybierane są nagrzewnice pomieszczeniowe, które mogą być wykorzystywane, w zależności od parametrów, w małych pomieszczeniach, warsztatach lub dużych halach produkcyjnych. Poza tym na brak zainteresowania nie narzekają także nagrzewnice mobilne i fabryczne, które zastosowanie znajdują zwłaszcza w instalacjach produkcyjnych.

Jakiego paliwa używać do nagrzewnic?

Nagrzewnice działają dzięki najróżniejszym paliwom. Dziś najczęściej stosowane są urządzenia na prąd, ale wielu klientów stosuje również nagrzewnice wodne oraz olejowe. Trochę rzadziej wybierane są natomiast urządzenia gazowe lub na węgiel i drewno.

Zastosowanie nagrzewnic

Nagrzewnice mogą być używane naprawdę w każdym miejscu. Poza zwykłymi domami, działają także w fabrykach, w garażach lub na budowach. Specjalny rodzaj nagrzewnic spotyka się także w samochodach.

Nagrzewnice – jak wybrać?

Najistotniejsze okazują się w tym przypadku parametry nagrzewnicy, które powinny być dostosowane do powierzchni pomieszczenia, w którym urządzenie będzie działało. Duże znaczenie ma także ciepłotę notowaną na dworze oraz spodziewaną jej wysokość wewnątrz budynku.