Sklep z osuszaczami powietrza

Nadmiar wilgoci to popularny kłopot. Pojawia się szczególnie zimą, a jego skutkami jest zazwyczaj rozwój pleśni lub drobnoustrojów. Odczuwają to wszyscy mieszkańcy, którzy są przez to bardziej podatni na najróżniejsze infekcje. Jak się przed nimi ustrzec? Najskuteczniejszym sposobem okaże się użycie osuszacza powietrza – najwydajniejsze tego rodzaju produkty są w stanie odciągnąć z powietrza nawet kilka litrów wody. Jak zatem kupować osuszacze powietrza?

Typy osuszaczy powietrza

Najpopularniejszym typem takich produktów okazują się kondensacyjne osuszacze powietrza. Wilgoć unosząca się w naszym domu najpierw jest kondensowana w kompresorze, a następnie odprowadzana do pojemnika. Urządzenia takiego rodzaju są nadzwyczaj skuteczne – w sprzyjających warunkach są w stanie usunąć nawet czterysta procent więcej wilgoci, niż inne produkty. Oprócz nich znajdziemy również osuszacze absorpcyjne lub posiadające specjalny granulat – te ostatnie starczają na prawie pół roku użytkowania.

Cechy osuszaczy powietrza

Najważniejsze jest oczywiście wydajność urządzenia. Określamy ją dzieląc objętość usuniętej wody przez okres, w którym produkt działał. By obliczyć, jakiego osuszacza potrzebujemy, należy dowiedzieć się, jaką wielkość ma pomieszczenie, w którym będzie stosowany. Ważny będzie także zakres pracy, który określa, w jakich temperaturach i w jakim maksymalnym poziomie wilgoci osuszacze powietrza są w stanie pracować. Ten parametr będzie szczególnie ważny, jeśli osuszacz chcemy stosować w komórce albo garażu.