Sklep z wentylatorami dachowymi

Są najprostszym rozwiązaniem dla dostarczenia świeżego powietrza – nie powinno więc dziwić, że ostatnimi czasy stają się coraz częściej wybierane. Wentylatory dachowe nie są drogie, a ich wydajność umożliwia używanie ich w rozmaitych pomieszczeniach. Co należy wiedzieć o wentylatorach tego typu?

Wentylatory dachowe – założysz je niezwykle szybko

Wybierając montaż urządzenia dachowego, nie ma konieczności budowania czerpni i wyrzutni powietrza. Niepotrzebne będą także kanały wentylacyjne, ponieważ powietrze dostaje się do wewnątrz przez dziury w dachu od razu do danego pomieszczenia.

Obsługa wentylatorów dachowych

Konserwacja opisywanych wentylatorów okazuje się tak samo łatwa, jak ich montaż. Wentylatory dachowe konserwuje się poza budynkiem, co dla ludzi będących w wietrzonym z ich wykorzystaniem pomieszczeniu nie jest żadnym kłopotem. Konserwacja takich wentylatorów nie wymaga także ich demontażu – wystarczy otworzyć odpowiednią pokrywę.

Wentylatory dachowe, a instalacje hybrydowe

Wentylatory dachowe mogą być wykorzystane także razem z tradycyjną wentylacją. Takie wyjście umożliwia zminimalizowanie wydatków związanych z ich użytkowaniem, a w wielu sytuacjach również polepszenie efektywności.

Jak produkuje się wentylatory dachowe

Najczęściej wybieranymi typami wentylatorów takiego typu są osiowe, promieniowe oraz bębnowe. Rozmaite są też materiały, które służą do ich wytwarzania – od tworzyw sztucznych, przez blachę glinową, aż po miedź lub stal konstrukcyjną.

Wentylatory dachowe do zadań specjalnych

Spotyka się również wentylatory dachowe stworzone do pracy w trudnych warunkach – na przykład wentylatory przeciwpożarowe.