Ogrzewanie płaszczyznowe wbrew pozorom nie jest nowoczesnym projektem, ponieważ jego prototypy powstały już w starożytnym Rzymie. Współcześnie ten model ogrzewania zyskuje mnóstwo zwolenników, w głównej mierze dzięki wspaniałym osiągom – możemy otrzymać jednolity poziom temperatury oraz dowolnie dostosować do niestandardowej powierzchni. W jaki sposób działa ogrzewanie płaszczyznowe i czy opłaca się w nie zainwestować?
Ogrzewanie płaszczyznowe – niesamowita efektywność na dużej przestrzeni
Technologię grzewczą, która nie wykorzystuje tradycyjnych grzejników, tylko specjalne płyty i kable ukryte wewnątrz ścian nazywamy ogrzewaniem płaszczyznowym. Koncepcja ta powoduje, że pomieszczenia są ogrzewane wyjątkowo równomiernie. Istnieje dużo zalet, które zostawiają w tyle klasyczne metody ogrzewania budynków. Jest idealne dla astmatyków, bo nie przyczynia się do gromadzenia alergenów. Ogrzewanie płaszczyznowe jest też znakomitym rozwiązaniem dla ludzi dbających o oryginalną aranżację wnętrza – przewody są niezauważalne, ponieważ można je umieścić z tyłu płyty. W ten sposób można ogrzać nawet lokale o ogromnej kubaturze – płyty można bowiem ciąć pod wymiar (oprócz komponentów zawierających mechanizm grzewczy) i dowolnie łączyć.
Ogrzewanie płaszczyznowe – zyskaj duże oszczędności
Kiedy należy zdecydować się na ogrzewanie płaszczyznowe? To technologia w głównej mierze dla osób, które chcą osiągnąć duże oszczędności, nawet jeśli będą one długofalowe. Wykorzystywane jest także w przypadku nieruchomości dobrze ocieplonych pomieszczeniach. A może chcemy zadbać o dzieci, które cierpią na astmę? Tego typu rozwiązanie znacząco zminimalizuje dolegliwości związane z alergią na kurz. Ogrzewanie płaszczyznowe sprawdzi się również w wyjątkowo estetycznych domach, w których nie ma miejsca na kaloryfery. Montaż jest błyskawiczny i bezproblemowy, a system może zostać umieszczony przy pomocy płyt GK.