Zastosowanie ogrzewania ściennego

Ogrzewanie ścienne pod wieloma względami przypomina ogrzewanie podłogowe. Tak samo wykorzystuje instalacje złożone z mat – z tą różnicą, że montowane są nie na podłodze, a pionowo. Mimo podobnej efektywności, nie zdobyło ono popularności choć porównywalnej z tym drugim. Czemu? Trudno odpowiedzieć, ponieważ ma dokładnie te same zalety. Warto więc napisać na jego temat parę zdań oraz pochylić się nad dobrymi stronami tego systemu.

Ogrzewanie ścienne – rodzaje

Na rynku dostępne są trzy systemy ogrzewania ściennego – zasilane wodą, powietrzem lub energią elektryczną. Te pierwsze są bardzo wydajne – tak, że płynąca w przewodach ciecz nie powinna mieć więcej niż 50 stopni Celsjusza – w innym razie lokatorzy danego wnętrza będą narzekać się na dyskomfort. Te same atuty mają systemy powietrzne – ich wydajność wynosi nawet 130 W na m2 powierzchni. Instalację elektryczne będą dość kosztowne w eksploatacji, ale cechuje je największa funkcjonalność.

Ogrzewanie ścienne – zalety

Ogrzewanie ścienne to rozwiązanie najlepsze dla osób uczulonych, ponieważ w odróżnieniu do instalacji stosujących grzejniki, nie podnosi kurzu. Tak jak przy ogrzewaniu posadzkowym, gorąco jest regularnie rozkładane po pomieszczeniu, co naprawdę zwiększa komfort znajdujących się w nim ludzi. Ogrzewanie ścienne oprócz tego umożliwia kontrolowanie temperatury w pomieszczeniu, co jest z pewnością przydatną cechą.