Botoks w kosmetologii i innych dziedzinach medycyny

Wejdź na revitae.com.pl/zabiegi/medycyna-estetyczna/botoks/, aby otrzymać informacje o botoksie w Kielcach.

Botulinotoksyna, popularnie zwana po prostu botoksem, to substancja białkowa wytwarzana przez pewien typ bakterii beztlenowych, która dzięki swojemu działaniu znalazła rozległe zastosowanie w medycynie, w głównej mierze estetycznej. Jak wobec tego stosuje się tę neurotokstynę i czy jest to bezpieczne?

Botoks – leczenie chorób, w których stwierdza się nadmierne napięcie mięśniowe

Toksyna botulinowa to jedna z najsilniejszych poznanych egzotoksyn, której działanie opiera się na hamowaniu impulsów przesyłanych pomiędzy nerwami a mięśniami. To z tego powodu jego spożycie (na przykład razem z niewłaściwie przechowywanym pożywieniem) bywa bardzo niebezpieczne, bowiem w poniektórych sytuacjach kończy się zachłystowym zapaleniem płuc. Jednak ten właśnie efekt rozluźnienia mięśni, jaki daje toksyna botulinowa, medycy od 50 lat stosują do leczenia chorób, w których występuje zbytnie napięcie mięśniowe, między innymi przy przykurczach po udarze, ciężkich przypadkach migreny bądź kurczu szczeliny odbytu. Botoks szeroko stosuje się również w leczeniu bruksizmu, to znaczy patologicznego zgrzytania zębami, bowiem wstrzyknięcie tej egzotoksyny w wybrane miejsca redukuje napięcie mięśni szczęki, a w konsekwencji powstrzymuje uszkodzenia szkliwa oraz ścieranie się zębów koron zębowych. Botulinotoksyna pomaga także ludziom skarżącym się na nadpotliwość – zaaplikowana w miejsca, gdzie ciało produkuje nadmierne ilości potu, blokuje jego wydzielanie się nawet przez pół roku.

Botoks – likwidacja “zmarszczek palacza” i kurzych łapek

Stereotypowy Polak najczęściej botoks kojarzy natomiast z zabiegami estetycznymi. I rzeczywiście, toksyna ta jest tu używana w dość szeroko. Stosuje się ją w celu redukcji zmarszczek. Ostrzykiwanie botoksem to zabieg bezbolesny oraz szybki. Preparat botulinotoksyny wyrównuje skórę i zmniejsza napięci mięśni odpowiedzialne za tworzenie się bruzd. Z tego powody głównie stosuje się go do redukcji tzw. “zmarszczek palacza” czy zmarszczek mimicznych widocznych w pobliżu oczu. Za pomocą botulinotoksyny można też ograniczyć intensywny łojotok skóry na czole.

Nasze dane:
“Re vitae” Centrum Medycyny Estetycznej i Chirurgii Plastycznej
ul. Wojska Polskiego 60
25-389 Kielce

Mob.: +48 664-029-922
E-mail: [email protected]