Depilacja laserowa – Lublin

Laserowa depilacja już od wielu lat cieszy się ogromną popularnością w Polsce i za granicą. Dlaczego? Wpływa na to kilka czynników. Po pierwsze, daje trwałe efekty – po kilku sesjach dana partia ciała będzie gładka przez 2-3 lata. Uwolnimy się od wrastających pod skórę włosków po bolesnej depilacji depilatorem – to problem sporej grupy kobiet golących się za pomocą maszynki. Po drugie, w przeciwieństwie do depilacji depilatorem, nie sprawia żadnego bólu.

Co wpływa na skuteczność depilacji laserowej?

Aby uzyskać zadowalające rezultaty po depilacji potrzebne jest wykonanie kilku zabiegów. Przeważnie ich liczba waha się od 3 do 5. Ilość sesji zależy od cyklu wzrostu włosków u konkretnej osoby oraz ich gęstości. Już po pierwszym zabiegu nie odrasta już ⅓ owłosienia w wydepilowanym miejscu. Siła tego rodzaju zabiegu tkwi także w jego bezpieczeństwie dla skóry ludzkiej. Laser działa na warstwę powierzchniową skóry, nie wpływając na głębsze warstwy tkanki.

Depilacja laserowa – przeciwwskazania

Czynnikami eliminującymi są, oprócz skaleczeń, takie choroby jak łuszczyca, bielactwo, opryszczka oraz pojawiająca się u niektórych osób wysoka nadwrażliwość skóry na światło związana z zażywaniem leków światłouczulających. Depilację laserową powinny unikać także kobiety w ciąży oraz osoby z tendencją do przebarwień skóry.