Gabinet trychologiczny – tam znajdziesz specjalistę od włosów

Kiedy dostrzegamy pierwsze oznaki przerzedzania się włosów, najczęściej udajemy się do gabinetu trychologicznego. Osłabienie włosów to schorzenie, które tak naprawdę dotyczy nie tylko mężczyzn, ale również nierzadko kobiet.

Jak odbywa się diagnoza schorzeń włosów w gabinecie trychologicznym?

Trycholog ma możliwość, dysponując działaniem specjalistycznych urządzeń, zaopatrzonych w mikroskopijne soczewki, sprawdzić stan skóry głowy, mieszków włosowych, strukturę włosów. Trycholog musi najpierw dokładnie ocenić, co jest podłożem przerzedzania się owłosienia na głowie, by doskonale wyselekcjonować sposób kuracji. Najczęstszym bodźcem powodującym osłabienie włosów są powody rodzinne, które niestety najtrudniej zwalczyć. Pozostałe ważne przyczyny to przemęczenie organizmu, niepoprawna pielęgnacja, obciążanie włosów niszczącymi koloryzacjami. Niekorzystnie działa też aplikowanie odżywek z mocno działającymi substancjami.

Jakie terapie przeprowadza się w gabinecie trychologicznym?

Wizyta w gabinecie trychologicznym może okazać się rozwiązaniem na nasze kłopoty z włosami. Pracujący tam dermatolodzy mogą zaoferować osobom cierpiącym na wypadanie włosów liczne sposoby na poprawienie stanu owłosienia. Są to zabiegi całkowicie nieagresywne, które przynoszą doskonałe skutki. Mezoterapia igłowa jest rekomendowana przez klientki i jednocześnie bardzo skuteczna. Metoda ta gwarantuje widoczne efekty, nie tylko gdy mamy do czynienia z genetycznym osłabieniem włosów, ale też tym spowodowanym stresem. Bazuje na wprowadzeniu w macierz włosową cennych składników oraz mikroelementów, które stymulują cebulki do intensywnej produkcji nowych włosów. Należy skorzystać z serii tego typu zabiegów, bo jedynie częste dostarczanie skórze aktywnych substancji gwarantuje najlepsze rezultaty. Już po 4-5 kuracjach włosy widocznie się wzmacniają, są grubsze i lśniące. Jeśli więc pragniemy mieć bujne włosy – trycholog na pewno pomoże nam uzyskać spektakularną fryzurę.