Makijaż permanentny – sposób na idealny wygląd na co dzień

Makijaż permanentny to mało inwazyjny zabieg , który polega na wprowadzeniu pod skórę barwników roślinnych. W zasadzie jest to technika zbliżona do tatuażu. Różni się od niego jedynie używanymi pigmentami oraz głębokością ich podania.

Makijaż permanentny – jak wygląda zabieg

Najpopularniejszy jest makijaż permanentny ust, brwi i oczu. To zabieg, którego efekty pozostają przez dłuższy czas i mają one znaczący wpływ na wygląd naszej twarzy. Dlatego makijaż permanentny to zazwyczaj tylko delikatna korekta wyglądu. W przypadku makijażu oczu, kobiety decydują się najczęściej na kreski na górnych i dolnych powiekach. Makijaż brwi polega na nadaniu kształtu i zagęszczeniu brwi. W zabiegu na ustach pogrubia się ich zarys i delikatnie się je powiększa, jednak niektóre kobiety decydują się również na wypełnienie całych ust pigmentem.

Na co zwrócić uwagę, gdy decydujemy się na makijaż permanentny

Ze względu na trwałe efekty makijażu permanentnego oraz jego wysokie koszty, należy dobrze się zastanowić przed podjęciem decyzji. Przede wszystkim musimy upewnić się, czy nie należymy do grupy osób, u których zabieg ten nie jest zalecany. Są to w pierwszej kolejności diabetycy, kobiety ciężarne i osoby przechodzące infekcje. Ponadto na makijażu permanentnym nie powinniśmy oszczędzać. Zdecydujmy się na osobę doświadczoną, rzetelną i przestrzegającą higieny pracy. Pamiętajmy o tym, że mimo wszystko jest to zabieg, który jak każdy zabieg może mieć wpływ na nasze zdrowie.

Nasze dane:
Katleja Day Spa
ul. Grzegórzecka 73A/LU7
31-559 Kraków

Mob.: 606 876 166
E-mail: [email protected]