Mezoterapia igłowa

Problemy ze starzeniem się skóry, wypadaniem włosów, bliznami albo cellulitem lub dokuczliwymi rozstępami nie zawsze mogą być rozwiązane przy pomocy leków lub kosmetyków. Są jednak trudnymi przypadłościami, które można niwelować. We wszystkich wyjątkowo trudnych przypadkach z pomocą przychodzi mezoterapia igłowa.

Jak przebiega zabieg mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa jest nieinwazyjną i bardzo skuteczną metodą leczenia problemów związanych ze skórą. Poprzez wstrzyknięcie specjalnie przygotowanych substancji, jak np. kofeina, L-karnityna czy kwas hialuronowy w konkretne miejsce, skóra staje się odżywiona i napięta. Mezoterapia igłowa jest właściwie bezbolesna. Mikronakłucia wykonuje się na różne sposoby – za pomocą igły i strzykawki lub specjalistycznego przyrządu, który dostarcza skórze jednakową dawkę substancji w każdym miejscu.

Wskazania do wykonania zabiegu mezoterapii igłowej

Coraz częściej kobiety wahają się, czy mogą i powinny poddać się zabiegowi mezoterapii igłowej. Ze względu na jego nieinwazyjność i dużą efektywność, polecany jest on przy wielu różnych problemach. Mezoterapia igłowa jest w stanie znacząco zahamować łysienie, stymuluje również porost włosów. Dzięki niej można usunąć też blizny potrądzikowe, cellulit czy rozstępy. Ponadto niweluje zmarszczki i znacząco wpływa na jędrność skóry. Zabieg mezoterapii igłowej stosuje się także profilaktycznie, w chwili kiedy skóra zacznie się starzeć.