Sposób na łatwe zamykanie naczyń krwionośnych

Telangiektazja, trądzik i inne schorzenia naczyniowe to problem wielu osób. Zwykle walczą z nimi kobiety, ale na ich usunięcie coraz chętniej decydują się także panowie. Kiedyś nie istniały metody, które umożliwiały bezbolesne i szybkie usunięcie takich zmian, jednak rzecz wygląda już inaczej. Jedną z takich metod jest IPL. Czemu warto zdecydować się na zamykanie naczyń krwionośnych tą metodą? O jakich rzeczach trzeba pamiętać przed zabiegiem w gabinecie urody?

Na czym opiera się zamykanie naczyń krwionośnych metodą IPL?

Metoda IPL wykorzystuje światło, za pomocą którego rozgrzewana jest krew. Wzrost jej temperatury skutkuje natomiast uszkodzeniem ściany naczynia, które obumiera i po krótkim czasie zostaje biologicznie wydalone z organizmu. By metoda przyniosła oczekiwane efekty, zamykanie naczyń krwionośnych należy przeprowadzić kilkakrotnie. Nie ma znaczenia to, ile będą trwały interwały między poszczególnymi wizytami – zwiększy się tylko czas kuracji.

Przeszkody dla zamykania naczyń krwionośnych

Nie każdy może pozwolić sobie na zamykanie naczyń krwionośnych metodą IPL. Są wśród nich niektórzy diabetycy, pacjenci z nowotworami na skórze oraz panie oczekujące dziecka. IPL nie jest również polecany osobom opalonym, regularnie przyjmującym NLZP i walczącym ze schorzeniami krwi. Musimy zachować ostrożność również, jeśli decydujemy się na taki zabieg jesienią – należy unikać wtedy dużych zmian temperatur.