Zabiegi mikrodermabrazji

Obecnie salony kosmetyczne i drogerie oferują szereg usług i produktów, których celem jest zapewnić kobietom pomoc w staraniach o zdrową i piękną cerę. Przykładem niezwykle popularnego i skutecznego zabiegu oczyszczającego skórę jest mikrodermabrazja.

Dlaczego warto stosować mikrodermabrazję?

Zabieg mikrodermabrazji polega na mechanicznym usuwaniu warstw naskórka aż do pożądanego stadium. Tak dogłębny peeling dokładnie oczyszcza twarz, sprawiając, że cera staje się zdrowsza i bardziej promienna. Mikrodermabrazja skutecznie zwalcza łojotok i trądzik. Stanowi też wielką pomoc w walce z przebarwieniami i płytkimi zmarszczkami. Poddać się jej mogą jednak nie tylko osoby zmagające się z tymi problemami – zabieg regeneruje skórę twarzy i pobudza jej krążenie.

Typy mikrodermabrazji

Dermatolodzy rozróżniają trzy typy mikrodermabrazji. Ich działanie oparte jest na niemal takich samych regułach, poleca się je jednak różnym typom skóry. Mikrodermabrazja diamentowa polega na ścieraniu warstw naskórka przy pomocy diamentowych głowic. Polecana jest osobom o wrażliwej i alergicznej cerze. Mikrodermabrazja korundowa, inaczej nazywana proszkową, do złuszczania używa kryształków glinu. To dużo silniejsza metoda, poleca się ją osobom zmagającym się z ciężkimi problemami skóry. Mikrodermabrazja tlenowa poza złuszczaniem posiada dodatkową zaletę – dostarcza skórze tlenu, dzięki czemu ta jest lepiej odżywiona.