Aktywne wyprawy – atrakcyjne trekkingi i szkolenia dla każdego

Szukasz szczegółowych informacji o aktualnej ofercie wycieczek dla aktywnych? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl.

Znane są dwa typy ludzi: pierwsi uwielbiają wolne dni spędzać na słodkiej bezczynności, a drudzy każdy urlop starają się zorganizować sobie tak, żeby zrobić coś nadzwyczajnego, czego dotychczas jeszcze nie przeżyli. Z myślą o takich osób agencje turystyczne przygotowują nieszablonowe propozycje wypraw dla aktywnych.

Sposobność na zawiązanie długoterminowych przyjaźni – wycieczki dla aktywnych

Wycieczki dla aktywnych to drobiazgowo zaplanowane parodniowe wyprawy dla osób, które chcą poznać rozmaite zakątki naszej ojczyzny oraz świata z całkowicie nowej perspektywy. Scenariusz takich wyjazdów jest naładowany porywającymi atrakcjami, których zwyczajny turysta nie uświadczy z pozycji komfortowego siedziska na patio wydzierżawionej kwatery w górach. Wycieczka dla osób poszukujących ciekawych wrażeń to również perfekcyjna szansa, żeby zdobyć kolejne umiejętności, bo częstokroć łączy się ze instruktażami koniecznymi do poznania zasad prawidłowego zachowania się w danym terenie. Na wyprawie w góry można m.in. nauczyć się używania czekana i raków czy poruszania się po via ferratach. Partycypanci poznają metody survivalu, jak również tego, jak postępować w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą ich zaskoczyć, czyli przykładowo podczas zejścia lawiny. Warto również nadmienić, że taka wycieczka w góry nafaszerowana jest ciężkimi wyzwaniami wymagającymi ufności i współpracy pomiędzy członkami grupy, co może skończyć się nawiązaniem wieloletnich przyjaźni.

Nie tylko europejskie góry – na aktywnych wycieczkach zobaczysz ciekawe rejony

Najatrakcyjniejsze wyprawy, które będą wymagały od nas świetnej kondycji fizycznej, to w głównej mierze wycieczki w góry, w tym także w góry wysokie, a kierunkiem są wierzchołki rozsiane po całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z wzorową kondycją, mogą zapisać się m.in. na trekking po Podhalu i wejść 4 główne szczyty tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Babią Górę oraz Turbacz. Mogą również zwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska wulkan Etna, miejscowe parki narodowe i przespacerują się ulicami zjawiskowych miast tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanii. Ale Europa to nie jedyne tereny, dostępne dla nieprofesjonalnych globtroterów – bez problemu poradzą sobie także w trakcie wyprawy na Wyspy Komodo lub do Nepalu.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]