Kuchnia lata – przepisy na grilla

Dużo dowodzi, że Polacy pokochali grillowanie. Powszechnie znaną prawdą jest, że po całym tygodniu w pracy wszyscy wyczekują na wytęskniony weekend. Żyjemy od weekendu do weekendu, można rzecz – od jednego do drugiego grilla. Wyjeżdżamy za miasto, grillujemy w naszych ogródkach, na balkonach lub po prostu na skwerach miejskich, gdyż większość aglomeracji użycza tereny zielone czy wyznacza obszary, w granicach których mamy możliwość odpoczywać na kocu, jednocześnie piekąc kiełbasę na grillu. Grillowanie bez dwóch zdań daje nam radość i bywa świetną okazją do spotkania się z rodziną.

Przepisy na grilla – kiełbasa i musztarda to nie wszystko

Często statystyczny Polak, który udaje się na imprezę z grillem, nabywa zaledwie musztardę, pieczywo i kiełbasę. Jednakże nierzadko szukamy w sieci bardziej urozmaiconych przepisów na grilla. To już nie są pojedyncze przepisy, a raczej cały trend, który zaspokaja na wskroś wygórowane oczekiwania fanów grilla. Odnajdujemy zatem przepisy dla zwolenników mięsa, ale też wegan. Są dania dla amatorów prostoty i dla zwolenników finezji w kuchni. Wystarczy wstukać w wyszukiwarkę „przepisy na grilla”, by poznać cały wachlarz kulinarnych możliwości.

Zadziw znajomych nietuzinkowymi przepisami na grilla

Nie tylko kiełbaską człowiek żyje! Pośród przepisów na grilla ta stanowi zaledwie margines, choć nadal dominują w nich w większości mięsa. Niezmiennie największym powodzeniem cieszą się, jak można się spodziewać, przepisy z piersi z indyka, karczku i ryb. Z mięsem próbujemy łączyć nie tylko warzywa, ale też owoce. Coraz bardziej oryginalne przepisy na grilla każą nam łączyć np. ananasy z włoskim serem. Cenione są również przepisy na grillowane ryby, najczęściej w ziołach i z masłem. Grillujemy ryby tak morskie, jak i słodkowodne, które mają swoich wiernych zwolenników wśród wędkarskiej braci. Jednakże główną tendencją wśród grillowanych ryb zdecydowanie pozostają pstrągi i łososie. Łosoś z brzoskwiniami i bazylią? Dlaczego nie? Grill ofiaruje mnóstwo możliwości realizowania najbardziej oryginalnych pomysłów.