Lekcja biologii na żywo

Jeśli Twoje dziecko nie jest zadowolone z zajęć lekcyjnych w szkole, a biologia jest jego pasją, zajrzyj do oferty lekcji przyrody na żywo. Wiek nie gra tu roli. Każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie, zarówno uczniowie podstawówek i gimnazjów, jak i starsi miłośnicy przyrody.

Lekcja biologii na żywo – nauka przez bezpośrednie obcowanie z naturą

Dla każdego doświadczonego dydaktyka nauka poprzez praktykę jest podstawą do uzyskiwania pozytywnych efektów kształcenia. Spontaniczność takich zajęć powoduje, że przekazywane w ten sposób informacje na dłużej pozostają w pamięci. Ma to szczególne znaczenie gdy mamy do czynienia z przedmiotami przyrodniczymi. Lekcje przyrody na żywo aktywują większą liczbę zmysłów. Uczestnicy za pośrednictwem węchu, dotyku mogą poznawać otaczającą naturę. Takich doznań dzieci nie mogą doświadczyć na tradycyjnych szkolnych zajęciach. Empiryczne doznania aktywują większe partie mózgu, pozostawiając trwalsze wspomnienia. Może to skłaniać do przemyśleń. A oto właśnie chodzi w nauce, by nie przyswajać jedynie suchych faktów , ale zmierzać do zrozumienia przebiegu procesów, ich przyczyn oraz skutków.

Czynny udział podczas lekcji przyrody na żywo, jest ich główną zaletą. Rozwijają zdolności interpersonalne, jak i wyrażania własnych sądów. Dzięki ćwiczeniom tego typu w dzieciach rodzą się prawdziwi pasjonaci, którzy mają wpływ na rozwój nauki.