Egzotyczna podróż do Tanzanii – wyprawa na Kilimandżaro

Zainteresowany Kilimandżaro wyprawa? Kliknij tu.

Sięganie po górskie szczyty to ambicja licznych podróżników, którzy kochają nietuzinkowe wyjazdy. Silnych przeżyć z pewnością dostarczy ekspedycja na Kilimandżaro.

Wyprawa na Kilimandżaro – dlaczego warto się jej podjąć?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem kontynentu afrykańskiego – wznosi się nieomal 6000 m nad poziom morza. Obieżyświatów wabią zwłaszcza przepiękne krajobrazy, sposobność zobaczenia egzotycznych zwierząt w ich rzeczywistym środowisku, a także znikające już lodowce. W skład masywu wchodzą trzy góry będące śladem po wulkanach – Uhuru, Shira i Mawenzi. Wycieczka na ten afrykański szczyt wymusza odpowiednią preparację – z uwagi na sporą wysokość istnieje zagrożenie wystąpienia choroby wysokościowej, natomiast zmieniająca się pogoda sprawia, iż zdobycie masywu stanowi ciężkie zadanie. Osoby szykujące się do uczestnictwa w wyprawie muszą dysponować solidną kondycją fizyczną i psychiczną, które umożliwią maszerowanie przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin dziennie.

Co powinno się wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie szykowania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba wykonać obligatoryjne szczepienie przeciwko febris flava, dzięki czemu pacjent otrzymuje tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim wyjedziemy wskazane jest także zaopatrzyć się w leki zmniejszające niebezpieczeństwo rozwoju malarii. Przed atakiem choroby uchroni też odpowiednia profilaktyka – używanie preparatów odpędzających insekty oraz korzystanie z okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A w jaki sposób zapobiec wystąpieniu choroby wysokościowej? Wyprawa na szczyt Kilimandżaro powinna być poprzedzona kilkudniową aklimatyzacją, która przygotuje organizm do niższego ciśnienia atmosferycznego.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]