Intensywne ćwiczenia na wioślarzu treningowym

W kilku ostatnich latach w naszym kraju zwiększa się ilość ludzi pochłoniętych dyscyplinami wodnymi, takimi jak wioślarstwo. Warto dostrzec, że nie zawsze są to osoby młode – tą pasją zaraża się także fantazjująca o mistrzowskich rezultatach w tej dyscyplinie młodsza część społeczeństwa, jak i osoby starsze, które pragną dbać o swoją formę. Ważne jest jednak to, aby odpowiednio intensywnie trenować, nim wybierzemy się na jakiekolwiek wyścigi czy treningi w terenie. Nie jest to niemożliwe – wioślarstwo można wszak także trenować w domu przy pomocy wioślarza treningowego.

Co można zyskać trenując na wioślarzu treningowym?

Ułożenia ciała, które się przyjmuje w trakcie wiosłowania, przyczyniają się do wzmocnienia mięśni i prawidłowych nawyków postawy. To jednakże nie koniec! W trakcie używania wioślarza treningowego, musimy używać też górnych partii mięśni, czyli rąk oraz klatki piersiowej. To doskonałe ćwiczenia wytrzymałościowe, jakie dają efekt podobny do codziennego ćwiczenia na drążku. Wioślarstwo to dyscyplina wymagająca utrzymania nienagannej sylwetki – nie jest to jednak sposób na poradzenie sobie z kłopotami z kręgosłupem. Osobom cierpiącym na skoliozę, kifozę lub inne wady postawy, którym potrzebna jest regularna gimnastyka, nie poleca się jednak ćwiczeń na tym sprzęcie, ponieważ jest to typowy trening siłowy.

Wioślarz treningowy – ćwicz w kiedy zechcesz

Wioślarz treningowy to sprzęt sportowy, które pojawia się w większości klubów fitness, jednakże można także ćwiczyć na nim w domu. Ciągnąc za dwa drążki, porusza się siodełko, na którym ulokowany jest ćwiczący. W takowy sposób imitowane są ruchy, jakie wykonuje wioślarz w normalnych warunkach. Urządzenie to nie kosztuje wiele – ceny wahają od tysiąca do kilku tysięcy złotych i zależne są od tego, czy jest to model bez zbędnych gadżetów czy profesjonalny. Warto wspomnieć, że w sklepach online można nabyć go nieco taniej niż w sklepie stacjonarnym. Należy jednak bezwzględnie uważać na to, żeby kupić takie urządzenie do ćwiczeń, które posiada stosowne atesty. O poradę odnośnie dobrania wioślarza treningowego do naszych potrzeb lepiej pytać doświadczonych doradców sklepu.