Przygoda Twojego życia – trekkingi w Himalajach

Skieruj się tutaj po więcej informacji o trekkingi Himalaje

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym całkiem blisko pasmem Karakorum to góry owiane legendą. Oddziałuje na to mnóstwo elementów – głównie fakt, iż są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Trzeba napomknąć także o ekstremalnej trudności niektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje są areną rywalizacji zawodowych himalaistów z całego świata. Nie zadziwia nas stąd popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się również wśród okazjonalnych turystów.

Jak zorganizować trekking w Himalajach?

Na początku warto podkreślić, iż jeśli chodzi o trekking, Karakorum i Himalaje są bardzo trudnymi pasmami górskimi – nawet, gdy wyprawa nie nie ma na celu wejścia na dany wierzchołek. Przyczyną kłopotów bywa także samo przygotowanie wyjazdu – kupno biletów oraz zdobycie wizy i pozwolenia. Z tej przyczyny najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z oferty firm aranżujących trekkingi w tych górach. Kolejnym plusem jest opieka zawodowych przewodników (w tym polskojęzycznych), co sprawi, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, które nie mają praktyki w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Z jasnych przyczyn osoby po raz pierwszy przybywające w Karakorum albo Himalaje rzadko podejmują decyzji o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednakże, że te góry staną się ich niespełnionym marzeniem, ponieważ często aranżowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Shishapangma, Manaslu czy Everest. Na uczestników tych wypraw czeka nie tylko sposobność pokonania własnych słabości, ale także możliwość przyjrzenia się powszedniemu życiu mieszkańców Nepalu i podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]