Szukasz wydajnego sprzętu fitness? Sprawdź rower treningowy poziomy

Rower poziomy posiada mnóstwo zalet. Jest znacznie szybszy od pionowego, zaś wygodniejsze ułożenie sprawia, iż świetnie zdaje egzamin na dłuższych wyjazdach. Na rowerze poziomym szybciej również wytrenujemy większe partie mięśni. Pomimo tego posiada też słabe strony, które sprawiają, iż rzadko widuje się go na polskich ulicach. Największą wśród nich jest niewątpliwie niska zwrotność, która w dużym stopniu wpływa na technikę jazdy. Szczęśliwie tej cechy nie posiada rower treningowy poziomy, który zdobywa niemałe uznanie w środowisku bywalców siłowni. Co istotne, z jego atutów możemy skorzystać również we własnym mieszkaniu, gdyż tego typu akcesoria możemy nabyć w e-sklepach w niskich cenach. Co więc da nam rower treningowy poziomy? Dlaczego warto go użyć?

Budowa roweru treningowego poziomego

Rower treningowy poziomy oczywiście przypomina tradycyjny rower stacjonarny, ale w przeciwieństwie do niego nie ma siodełka, lecz większy fotel. To powoduje, że trenując na nim angażujemy inne partie mięśni, sprawiając jednocześnie, że trening jest znacznie wydajniejszy i pozwala na wykonywanie w tym czasie pozostałych ćwiczeń. Współczesne rowery treningowe poziome zwykle posiadają również specjalny licznik, który wskaże, ile energii zużyliśmy oraz jakie mamy tętno.

Rower treningowy poziomy – mocne strony

Jak przed chwilą napisaliśmy, największym atutem, jaki ma rower treningowy poziomy jest to, że z jego użyciem można wytrenować większe partie mięśni. Specyficzne ułożenie sprawia też, że kolana są podczas ćwiczeń mniej dociążone – a więc bez obaw mogą trenować na nim nawet wszyscy walczący z nadprogramowymi kilogramami. Konstrukcja roweru treningowego poziomego powoduje też, że podczas treningu nie doskwierają bóle lędźwi. Warto poza tym dodać, że w sklepach znajdziemy także rower treningowy hybrydowy, który dodatkowo ma cechy zwykłego roweru.