Trekkingi – góry to nie tylko wspinaczka

Jedyna w swoim rodzaju oferta trekkingów znajduje się pod tym linkiem

Chodzenie po wysokich górach utożsamiamy zwłaszcza z bardzo wykwalifikowanymi alpinistami. Tymczasem do trekkingów niepotrzebne okazują się zwykle specjalistyczne kwalifikacje – w różnych górach wytyczono bowiem szlaki, z którymi upora się każdy miłośnik gór – jeśli rzecz jasna jest wyposażony w właściwe sprzęty, tj. buty z przyczepną podeszwą i kijki gwarantujące stabilność na stromych nawierzchniach. Na najtrudniejszych odcinkach potrzebna będzie również pomoc dobrego instruktora, który powie, jak używać dodatkowego, gwarantującego ochronę sprzętu. Kiedy jednak będzie on potrzebny? W jakich miejscach zazwyczaj odbywają się trekkingi?

Trekkingi – co zabrać?

Trekkingi bywają niekiedy organizowane w bardzo trudnym obszarze, co sprawia, że potrzebne okazują się narzędzia ułatwiające przejście szlaku. Najistotniejszymi z nich są niewątpliwie raki, które gwarantują przyczepność nawet na śliskich szlakach – a na wysokich górach spotkać je można również latem. Na stromych podejściach pomocny okazuje się także czekan. Do obsługi tych akcesoriów niezbędne są specjalistyczne kwalifikacje – z tego względu nieobyci turyści na trekkingi powinni udać się wraz z instruktorem, bo ten powie nam, jak bezpiecznie przebyć szlak.

Trekkingi – gdzie się odbywają?

Trekkingi pozwalają na zwiedzenie szczególnie ciekawych szczytów na świecie, a te zazwyczaj są nieosiągalne dla zwykłych gości. Najchętniej prowadzone są w najwyższych górach – polscy turyści często wybierają słowackie Tatry, a poza tym do Włoch czy na norweskie fiordy. Sporym uznaniem w świecie miłośników trekkingu cieszy się też Kilimandżaro oraz Andy w Peru. Ci z nas, którzy mają już jakieś doświadczenie w wędrówkach po górach mogą zaś udać się w Himalaje – trekkingi odbywają się tam między innymi u podnóża K2 oraz Broad Peak.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]