Wyprawy w Dolomity – trekking w niezapominanym krajobrazie

Co powinieneś wiedzieć o Dolomity trekking?

Entuzjaści aktywnego wypoczynku zapewne przebyli prawie wszystkie szlaki trekkingowe w naszym kraju, które wyznaczone są w Tatrach, w Bieszczadach i w Karkonoszach. Niewątpliwie wywołują one zachwyt, jednak osoby chętnie uprawiające ten typ aktywności po jakimś czasie pragną przeżyć na nowo podekscytowanie płynące z wypraw po nieznanym sobie terenie. Dlaczego zatem korzystać tylko z tras w Polsce, jeśli można podziwiać zachwycający krajobraz włoskich Dolomitów?

Cechy Dolomitów

Dolomity, a więc pasmo górskie leżące całkowicie w Alpach Wapiennych, cechują się sporą ilością baszt skalnych, ostrych grani i turni, które w ciągu dnia padającego na nie światła zmieniają swój kolor. Jest to też jedno z najurokliwszych pasm górskich naszego kontynentu (jeśli nie na całym świecie!), nic zatem dziwnego, iż ponad dekadę temu trafiły do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO. Mimo tego, że w Dolomitach występuje wiele urwisk, nadzwyczaj spadziste stoki i kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany, wytyczono w nich również niemało łatwych tras, z którymi dadzą sobie radę turyści uprawiający trekking.

Trekking w Dolomitach dla początkujących i zaawansowanych turystów

Początkujących pasjonatów trekkingu bez wątpienia oczaruje przeprawa przez to pasmo górskie po via ferratach, a więc po szlakach turystycznych zaopatrzonych w liny asekuracyjne. Scenariusz ekskursji tego typu jest tak opracowany, by członkowie grupy przeszli instruktaż z reguł asekuracji oraz sposobów poruszania się po takim szlaku. Obeznani z górami i mający wysokie przygotowanie fizyczne turyści będą zadowoleni z przeprawy szlakiem po Brencie, najbardziej charakterystycznego pasma górskiego Dolomitów. Wycieczka ta jest dla większości turystów bardzo forsowna, ale jej uczestnicy niewątpliwie nie zapomną o niej do końca życia. W Dolomitach można spędzić także w aktywny sposób zimę, chodząc po mniej spadzistych terenach na rakietach. Tak można zachwycać się m.in. widokiem na grupę Dolomiti di Sesto oraz szczyt Averau.

Nasze dane:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]