Kabel RG11 – kiedy jest wykorzystywany?

Jeśli chcesz nabyć kabel RG11, koniecznie sprawdź https://www.telmor.pl/Produkty/Kable-telekomunikacyjne/Kable-koncentryczne

Sieci telewizyjne, jak wiadomo, potrzebują oczywiście użycia odpowiednich kabli. Najważniejszymi ich elementami są przewody światłowodowe, jednak wyłącznie z ich użyciem wykonanie sprawnej instalacji nie byłoby możliwe. Do transmisji sygnałów o małej mocy stosowane są wszak kable koncentryczne, z których wspomnieć musimy na przykład kable RG6, RG11 oraz mnóstwo innych. Kable RG11 i inne rodzaje potrzebują również odpowiednich połączeń – są to na przykład TNC, F, czy RP-SMA. Jak jednak złożony jest kabel RG11 i pozostałe? W jakich przypadkach zazwyczaj są wykorzystywane? Jakie muszą mieć parametry?

Kabel RG11 – budowa

Najważniejsze elementy kabla RG11 to rdzenie – najczęściej wyprodukowane są z miedzi, ale niektóre kable mają przewód stalowy lub aluminiowy. Rdzeń otoczony jest izolacją dielektryczną, która zbudowana jest z tworzywa sztucznego, a jej rozmiar rzutuje na impedancję konkretnego kabla. Kolejnym ośrodkiem przewodzącym jest oplot, jaki wykonany jest najczęściej z miedzi, rzadziej zaś z aluminium. Elementami chroniącymi kabel RG11 przed wodą, kurzem czy przerwaniem jest z kolei warstwa na zewnątrz – wyprodukowana z odpowiednio wyselekcjonowanych tworzyw sztucznych.

Cechy kabla RG11

Najważniejszy wyróżnik kabla RG11 to cechująca go impedancja – powinna równać się 75 omów. Pozostałe kable koncentryczne posiadają impedancję wynoszącą pięćdziesiąt omów – między innymi te z oznaczeniem RG214. Przy doborze kabla RG11 należy sprawdzić powierzchnię zewnętrzną, która musi być wystarczająco gruba (w przypadku modeli narażonych na uszkodzenia jest to nawet 10 mm) i wykonana z wodoodpornego materiału – między innymi polichlorku winylu (tylko wówczas zapewni bezpieczeństwo wewnętrznym częściom). Jakość transmitowanych danych zależy natomiast od tłumienności ekranu – ta powinna wynosić co najmniej 20 db.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]