Kable RTV i internetowe

Znajdź kable RTV

Bez odpowiednich sieci nie sposób pobierać sygnału telewizyjnego oraz internetowego. Jak łatwo stwierdzić, najistotniejszymi ich częściami są kable RTV. To dzięki nim osiągalne jest przesłanie informacji do poszczególnych hubów i wtyczek. Ze względu na to, jak są one istotne, firmy zakładające sieci starannie wybierają używane przez nie kable. Ich dobór potrafi stać się źródłem niemałych problemów – wszak zależnie od sytuacji musimy wykorzystać odmienne przewody. Ważna jest także ich solidność, gdyż sieci powinny wytrzymać minimum kilkanaście lat użytkowania. Jak zatem kupować kable RTV? Jakie ich typy wyróżniamy?

Klasyfikacja kabli RTV

Najczęściej wykorzystywanym rodzajem kabli RTV są przewody światłowodowe – dzięki nim transmituje się sygnały internetowe, TV i telefoniczne. Jak nietrudno stwierdzić, przewody światłowodowe jako oś transmisji informacji stosują światło, które wędruje po właściwie przystosowanym do tego materiale szklanym. Poza tym stosowane są także przewody koncentryczne, które stosuje się zazwyczaj do transmisji impulsów o niewielkiej mocy. Takie kable wykorzystywane są zwłaszcza do dostarczenia danych do końcowych odbiorców.

Kable RTV – jak dobierać?

Jak już nadmieniliśmy, dobór kabli RTV nie jest prosty. Dlatego ekipy montujące takie instalacje najczęściej decydują się na współpracę z doświadczonymi dostawcami. Dobierając kable RTV od takiego sklepu otrzymujemy pewność, że złożona z nich sieć okaże się zawsze solidna. Najlepiej wybrać tego dostawcę, który sam produkuje sprzedawane przez niego kable RTV. Ważne okazuje się również to, czy ekipa dostarczająca kable RTV udziela możliwości reklamacji oraz oferuje pomoc w razie trudności – przecież to wytwórca powinien doskonale znać swoje kable i zawsze wypracować rozwiązanie, które umożliwi wykonanie wydajnej instalacji.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]