Maszyny do belowania odpadów

Zastosowanie belownicy do odpadów

Belownica to rodzaj ciężkiego urządzenia. Jest stosowana do prasowania umieszczonych w niej odpadów i tworzenia z nich bel, które dzięki swojemu kształtowi pozwolą na łatwe ich przechowywanie i transport. Maszyny te są w stanie pracować na materiałach takich jak karton, papier, plastik, pianka, ESP, metal oraz tekstylia. Belownice rozróżniamy na pionowe, poziome i wielokomorowe.
Belownice poziome charakteryzują się większym od reszty tego typu urządzeń rozmiarem i ogromną wydajnością. Są dużymi i niezwykle trwałymi urządzeniami służącymi do prasowania hurtowej ilości odpadów, cięższych i większych niż te, z którymi daje radę belownica pionowa.
Belownice pionowe służą do prasowania mniejszych ilości materiałów. Przez swoja budowę są perfekcyjnym rozwiązaniem dla firm chcących zaoszczędzić miejsce. Są łatwe i przyjemne w obsłudze.
Belownice wielokomorowe, jak wskazuje nazwa, w swojej konstrukcji mają wiele komór, dzięki czemu umożliwiają jednoczesne prasowanie dużej ilości różnego rodzaju materiału.