Moc sygnału a wzmacniacz szerokopasmowy

Kup wzmacniacz szerokopasmowy

Wzmacniacz szerokopasmowy to wielofunkcyjne urządzenie wykorzystywane przez operatorów kablówek. Zostało ono wyprodukowane w celu wzmacniania i wyrównywania mocy sygnałów biegnących do indywidualnych telewizorów. Gdzie zlokalizowany jest wzmacniasz szerokopasmowy i jakie są jego cechy charakterystyczne?

Wzmacniacz szerokopasmowy – potęgowanie sygnałów

Wzmacniacze odbiorników telewizyjnych funkcjonują zazwyczaj w przedziale 30 Hz – 6 MHz. Znakomicie niwelują wszelkie nieprawidłowości spowodowane na przykład przez internet LTE oraz pozwalają na odtwarzanie treści interaktywnych. Zazwyczaj umieszczone są w budynkach, aby przekazywać sygnał bezpośrednio. Urządzenia tego typu zasilane są zdalnie lub lokalnie, dzięki czemu ich lokalizacja nie wiąże się z żadnymi ograniczeniami. Transmitowany sygnał jest znakomity, a konfiguracja wzmacniacza nieskomplikowana. Urządzenia te wyróżniają się wysokim poziomem wyjściowym – na przykład 129dBuV. Właściwości mogą być różne, uzależnione jest to bowiem od używanego modelu.

Wzmacniacz szerokopasmowy – niski pobór mocy

Konfiguracja sprzętu wzmacniającego sygnał nie nastręcza trudności. Odbywa się to przy pomocy modułów WHX-823 lub wkładek JXP. Do urządzeń zaimplementowano też wbudowaną ochronę przed przepięciami pochodzącymi z linii, dzięki czemu są niezwykle praktyczne. Nowoczesne modele mają wbudowany specjalny filtr ingresu. Optymalny koszt inwestycji powoduje, że wzmacniacze szerokopasmowe są powszechnie stosowane i zapewniają abonentom świetną siłę sygnału w warunkach domowych. Niezaprzeczalnym plusem jest też energooszczędność na poziomie do <5,5W.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]