Motoreduktory – gotowe układy napędzające nasz świat

Chcesz zamówić motoreduktor walcowy? Koniecznie odwiedź tę stronę.

Motoreduktory to po prostu nierozłączne połączenia napędu elektrycznego z przekładnią mechaniczną. Jak funkcjonują motoreduktory i kiedy się ich używa? Dowiesz się wszystkiego poniżej.

Motoreduktor zakupisz wprost z katalogu producenta

Motoreduktory pozwalają na efektywne korzystanie z elektrycznych silników jako napęd w wielu użyciach w przemyśle. Przy użyciu przekładni redukującej, znaczna prędkość obrotowa silnika jest redukowana nawet do kilkuset razy, przy jednoczesnym porównywalnym nasileniu jego momentu obrotowego. Owszem sprawność przekładni w żadnym wypadku nie jest 100%, wobec tego zawsze występuje nieduża różnica między mocą wyjściową a wejściową w układzie. W skład nierozłącznego układu jakim jest motoreduktor często wchodzą także inne podzespoły jak sprzęgła albo hamulce. Głównym atutem motoreduktorów jest fakt, że są to prefabrykowane układy, które można bez trudu wybrać z oferty producenta tak, żeby ich parametry dokładnie pasowały do potrzeb danego projektu. Konstruktorzy nie tracą dzięki temu tygodni, a nawet miesięcy, na drobiazgowe pomiary oraz testy pojedynczych układów części. W zależności od konstrukcji oraz typu przekładni, motoreduktor może być przeznaczony do długotrwałego albo krótkotrwałego czasu pracy, a także do niewielkich, umiarkowanych lub dużych obciążeń.

Motoreduktor, w którym użyto przekładnię wielostopniową, pozwala osiągnąć nadzwyczaj wysoki zakres przełożeń, wynoszący wręcz do kilku tysięcy.

Motoreduktory – jakie ich rodzaje się rozróżnia?

Chociaż motoreduktory mogą być budowane z użyciem kilku wariantów silników (AC, DC, BLDC oraz bocznikowych), rozróżnia się je ze względu na typ przekładni zastosowanej na ostatnim stopniu przełożenia. Wyróżnia się zatem następujące motoreduktory:
– motoreduktory planetarne (posiadające przekładnię planetarną),
– motoreduktory ślimakowe (posiadające przekładnię ślimakową),
– motoreduktory stożkowe (wykorzystujące przekładnię stożkową),
– motoreduktory walcowe i płaskie (posiadające przekładnię walcową).

Brak raczej takiego sektor gospodarki, w którym nie dałoby się zastosować motoreduktora jako układu napędowego. Czy to przemysł, transport czy produkcja żywności, dzięki motoreduktorom poruszają się przeróżne automaty, jak m.in atrakcje w parku rozrywki, aeratory, linie produkcyjne albo schody ruchome. Ogromne spektrum rodzajów zastosowanych w nich przekładni i silników, ich mocy i rozmiarów spowodowała, że ilość realnych zestawów, jakie dzisiaj mają w ofercie cenieni producenci motoreduktorów, należy liczyć już nie w setkach, lecz zasadniczo w milionach.

Nasze dane:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]