Rozwiązania KD we współczesnej firmie

Duża liczba zakładów pracy decyduje się na wprowadzenie innowacyjnych narzędzi monitorujących dostęp do obiektów. Ich głównym celem jest wyeliminowanie zagrożeń oraz ochrona poufnych danych. Jak działają urządzenia kontroli dostępu i jakie obiekty najczęściej chronią?

Rozwiązania kontroli dostępu – coś więcej niż ochroniarz

Zaskakująco szybki rozwój współczesnej technologii powoduje, że firmy potrafią zdecydowanie sprawniej chronić się przed wtargnięciem intruzów. Jeszcze jakiś czas temu budynków strzegli tylko ochroniarze, ale obecnie coraz częściej wykorzystywane są narzędzia naszpikowane nowoczesną technologią, które pozwalają również na rejestrowanie czasu pracy oraz kontrolowanie wykonania obowiązków. Kompleksowo działające urządzenia składają się z wielu modułów, takich jak np. kontrola dostępu, pracownicy czy moduły. Praca z programem jest intuicyjna, informacje demonstrowane są w sposób przejrzysty, a definiowanie dostępów dla pracowników nie jest skomplikowane.

Rozwiązania kontroli dostępu – możliwość podgląd tzw. logów

Rozwiązania KD mogą błyskawicznie sprawdzać stopień uprawnień poszczególnych osób oraz nadawać im dostęp. Chcesz mieć gwarancję, że pracownik biurowy nie będzie mieć dostępu do serwerowni? A może wolisz sprawdzać, kto jest aktualnie przy swoim stanowisku? Dostawca rozwiązań KD zapewnia takie informacje, a nawet zdecydowanie więcej – na przykład podgląd zdarzeń, wydruk listy pracowników oraz przygotowywanie własnych szablonów. Wyjątkowo interesującą opcją jest również moduł fotorejestracji, który eliminuje ryzyko nadużyć. Rozwiązania kontroli dostępu używane są w instytucjach, biurowcach, zakładach zatrudniających wielu pracowników, jak również wielu innych obiektach, w których bezpieczeństwo jest priorytetem.