Sieci światłowodowe i nadajniki optyczne

Jeśli chcesz zamówić nadajnik optyczny, kliknij tu

Z uwagi na fakt, że niemal codziennie używamy instalacji telekomunikacyjnych, powinny one obecnie okazać się naprawdę niezawodne. Nie może więc zaskakiwać, że podzespoły stosowane przez firmy telekomunikacyjne są wysokiej jakości – jedynie tak możliwe jest wykonanie w stu procentach bezawaryjnej instalacji. Głównymi częściami są oczywiście przewody, lecz – jak nietrudno stwierdzić – bez pozostałych części właściwe funkcjonowanie instalacji nie byłoby możliwe. Takimi ważnymi częściami instalacji RTV są między innymi nadajniki optyczne, które emitują wiązki światła przekazywane później za pomocą światłowodów.

Rola nadajników optycznych

Jak przed chwilą nadmieniliśmy, nadajnik optyczny to kluczowy element każdej instalacji światłowodowej. Jest on kolejnym elementem konstrukcji po źródle danych oraz koderze. Zakodowane informacje są tak przekazywane kablami, a następnie odbierane przez dekoder, aby dotrzeć do końcowego odbiorcy. Nadajnik optyczny emituje wiązkę lasera, która charakteryzuje się małym wypaczeniem danych oraz niezawodnością – dlatego niemal całkowicie wyparł już inne technologie.

Nadajnik optyczny – od kogo kupić?

By instalacja była wydajna i bezpieczna, do jej zamontowania należy wykorzystać wyłącznie części najwyższej klasy. Nadajnik optyczny ze względu na istotną rolę musi działać w każdych warunkach – z tego względu o tym, od kogo go kupić powinniśmy wiedzieć jeszcze w czasie projektowania instalacji. Przedsiębiorstwom zajmującym się fachowym zakładaniem instalacji zaleca się wybór tylko sprawdzonych sprzedawców, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie zakup nadajników optycznych bezpośrednio od producenta, którzy sprzedawane przez siebie nadajniki obejmują gwarancją, a w razie problemów w czasie instalacji – gwarantują specjalistyczne doradztwo klientom z całej Polski.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]