Sklep z falownikami

Żeby jak najlepiej wykorzystać falownik, musimy wybrać właściwą wersję. Mimo, że osobom mniej zorientowanym w tym temacie niewątpliwie wydaje się to niełatwym wyzwaniem, jeśli zastosujemy się do paru wskazówek, nie będzie to powodem większych trudności. Jakie cechy zasługują więc na szczególną uwagę?

Jakie urządzenia mają napędzać falowniki?

Największe znaczenie ma dobór falownika właściwego dla konkretnego urządzenia. W przypadku niewielkich silników, sprawdzą się i falowniki o małej mocy, jednak do napędzania urządzeń takich jak wentylatory kopalniane zaleca się wybierać falowniki o większych możliwościach.

Zasilanie falowników

Wskazówki dotyczące, w którym trybie działa dany silnik łatwo znaleźć na jego tabliczce znamionowej. Niektóre z nich pracują tylko z zasilaniem jednofazowym, do innych natomiast można użyć kilku typów falowników.

Wytrzymałość falowników – o tym nie zapominaj

Sprawność falowników wpływa nie tylko na wydajność zasilanej za ich pomocą aplikacji, ale też życie i zdrowie przebywających przy niej ludzi. Z tego powodu kupując je warto dowiedzieć się, jaką renomą cieszą się falowniki konkretnej firmy – najczęściej jest świadectwem ich jakości.

Co oprócz falowników?

Działanie falowników będzie o wiele wydajniejsze, kiedy wyposażymy je w właściwe akcesoria. Najważniejsze wśród nich są enkodery, które pozwalają precyzyjnie określić szybkość obrotową osi. Warto też dokupić sterowniki, dzięki którym łatwiej obsługuje się falowniki.