Zastosuj wzmacniacz DVB-T aby odbierać idealny obraz w TV

Oglądanie telewizji jest teraz codzienną czynnością. Na telewizor spoglądamy przy porannej kawie i przy spożywanej wieczorem kolacji. Programy telewizyjne oglądają dzieci, młodzież, osoby w średnim wieku oraz ci już nieco starsi. W ogromnej ofercie programowej każdy wyszuka coś idealnego dla siebie. Niemniej jednak, nieraz sygnał jest tak nikły, że odbiór ulubionego kanału jest po prostu niemożliwy. Doskonałym wyjściem są wówczas wzmacniacze antenowe, wśród których znajduje się między innymi wzmacniacz DVB-T.

Kiedy wzmacniasz DVB-T może okazać się potrzebny?

Trzeba pamiętać, że siła sygnału jest tym niższa, im dalej antena znajduje się od odbiornika. Do tego jego jakość obniża się na każdym kolejnym złączu, co znaczy, że optymalnym rozwiązaniem okazuje się być zmniejszenie liczby gniazd antenowych oraz unikanie łączenia niedużych odcinków kabli. Wykorzystanie wzmacniacza powoduje, że sygnał jest mocniejszy, a w konsekwencji odbieramy zdecydowanie lepszy obraz. Wzmacniacze montowane są zaraz za anteną albo też zaraz przed telewizorem. Punkty ich umieszczenia zależne jest od tego, w jaki sposób zaprojektowana jest sieć. Warto dodać, że wzmacniacz DVB-T sprawdzi się również w wypadku radioodbiornika.

Jakie rodzaje wzmacniaczy DVB-T są aktualnie w sprzedaży?

Wyróżnia się kilka rodzajów urządzeń tego typu. Obecnie wykorzystywać można wzmacniacze kanałowe, pasmowe, masztowe i budynkowe. Wzmacniacz pasmowy to idealny wybór wówczas, gdy wzmacniacz budynkowy okazuje się być zbyt słaby. Montuje się go wyjątkowo blisko anteny. Wzmacniacz kanałowy to dość charakterystyczny rodzaj wzmacniacza – uwydatnia on przekaz jedynie wskazanych kanałów, lecz jednocześnie efektywnie tłumi sygnał innych. Wzmacniacz masztowy sprawdza się wtedy, kiedy sieć antenowa charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami. To stosowanie właśnie jego polecane jest w domach jednorodzinnych. Przymocowuje się go na maszcie, a następnie stroi na paru pasmach. Z kolei wzmacniacze budynkowe można montować zarówno w małych, jak i naprawdę dużych sieciach.

Nasze dane:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]