Do czego nosić biżuterię z turkusem?

tu kupisz biżuterię z turkusem

Turkus jest jednym z najcenniejszych minerałów dostępnych na świecie. Nic więc zaskakującego, iż często sięgają po niego złotnicy, a biżuteria z turkusem jest dla wielu klientów synonimem ekskluzywności. Wykonywane są z jego użyciem broszki, wisiorki i kolczyki, które idealnie komponują się z eleganckimi strojami. Na kolor turkusu w największej mierze rzutuje kraj jego wydobycia – na przykład kamienie pochodzące z Persji są błękitne, zaś z Tybetu – zielone. Biżuteria z turkusem bywa tak popularna, że opracowano też jego imitacje – na przykład chalcedon.

Biżuteria z turkusem – amulety

Warto zaznaczyć, że turkus jest ceniony nie tylko ze względu na wyjątkowe względy wizualne. Według niektórych jest bowiem talizmanem, który chroni noszącego przed nieszczęściem. Niewątpliwie w ogromnym stopniu z tego bierze się popularność biżuterii z turkusem – zwłaszcza, jeśli mówimy o wisiorkach. Biżuteria z turkusem może być ceniona nie tylko przez klientów zwracających uwagę na tego typu sprawy – po prostu świetnie wygląda.

Czego nie robić z biżuterią z turkusem?

Biżuteria z turkusem jest stosunkowo wrażliwa, więc powinniśmy o nią właściwie zadbać. W szczególności powinniśmy ściągać ją zawsze, gdy wykonujemy prace – nietrudno wówczas o zarysowania. Należy też ściągnąć ją przed kąpielą, gdyż żele i mydła mogą zmatowić powłokę turkusu. Kiedy nie nosimy biżuterii z turkusem, warto trzymać ją w pudełku wyłożonym miękką tkaniną – unikniemy tak uszkodzeń.

Nasze dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]