Lampworki – szklane perły

kup lampworki na www.bizutik.pl

Na pierwszy rzut oka przypominają kolorowe słodycze. Lampworki, bo o nich mowa, to specyficzny rodzaj koralików produkowanych z gorącego szkła. Kiedyś były wytwarzane w domach – surowiec rozgrzewano za pomocą zmienionej lampy naftowej, stąd też określenie perły lampowe. Obecnie również można wykonać je samodzielnie, jednak lepszym pomysłem okaże się niewątpliwie zakup gotowej biżuterii z lampworkami. Czemu warto na to postawić? Do jakich kreacji najlepiej nosić lampworki? Jak wykonać je w domu?

Lampworki – jak powstają?

Lampworki produkuje się, jak już wspomnieliśmy, nad lampą. Obecnie najlepiej nada się gazowy palnik. Do ich wytwarzania wykorzystuje się odpowiednie szkło, jakie pod wpływem płomienia rozgrzewa się, zaś to pozwala na nadanie mu wybranych kształtów. Tasiemki gorącego materiału nawijane są na pręcik, przez co każdy koralik ma dziurkę w samym środku – to sprawia, że lampworki bywają stosowane do wyrobu kolczyków lub naszyjników.

Lampworki – do jakich kreacji zakładać?

Kolorowe lampworki świetnie dopasowują się do codziennych strojów. Szczególnie dobrze komponują się z koszulkami z zabawnymi nadrukami, kolorowymi bluzami oraz coraz częściej zakładanymi tenisówkami. Nie oznacza to oczywiście, iż będą dobrze prezentowały się jedynie przy tego typu ubraniach – to tylko sprawa wyobraźni.

Nasze dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]