Najważniejsze informacje o kolczykach

https://www.bizutik.pl/kolczyki

Szukając kolczyków powinno się zwrócić uwagę nie tylko na surowiec, z którego są wykonane,, ich design oraz formę, ale też na zapięcie. Poniżej przedstawiamy zwięzły spis najbardziej rozpowszechnionych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to standardowe i najszerzej stosowane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie nie ma potrzeby użycia dodatkowo zatyczek, jak przykładowo w sztyftach. Takie zapięcie zapewnia wysoki komfort noszenia i nierzadko jest wykorzystywane w biżuterii w stylu art deco. Felerem bigla jest jego duży rozmiar.

Kolczyki rybka

Praktycznie jest zakładać je latem, kiedy nie ubieramy ubrań z postawnym kołnierzem, szali oraz czapek.

Kolczyki klips

Najlepsze rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie zdecydowali się na przebicie uszu. W dzisiejszych czasach właściwie sporadycznie używane.

Kolczyki bigle angielskie

Tak samo popularny jak klasyczny bigiel, jednak prościej go założyć, za sprawą rozchylanemu tylnemu zatrzaskowi. Na co dzień wykorzystuje się je przy drogocennych zestawach biżuterii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Zakładane w malutkich, przeważnie złotych kolczykach. Wygodnie się je zakłada i nie wymagają zabezpieczającej zatyczki. Kolczyki z tego typu zapięciem używane są nierzadko w biżuterii dziecięcej.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma nikłą szansę odpięcia się, a końcówki na zapięcie są łatwe do zakupienia. To kolczyki z tego rodzaju zapięciem panie kupują najczęściej. Doskonale sprawdza się w przypadku drobnych kulek oraz cyrkonii.

Nasze dane:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]