Nie stać Cię na diament? Kup biżuterię z cyrkoniami

W procesie tworzenia ozdób popularnie wykorzystuje się wiele kamieni szlachetnych. Poza faktem, że ten sposób ozdabiania dodaje biżuterii niepowtarzalnego charakteru, są jednym z podstawowych aspektów wpływających na cenę wyrabianego przedmiotu. Skutkiem tego jest dość nieliczne grono ludzi mogących pochwalić się prawdziwymi skarbami wśród zgromadzonych ozdób. Na szczęście istnieją także rozwiązania dla zwykłego człowieka.

Co uznajemy za cyrkonie? Ich zastosowanie w biżuterii

Cyrkonie to syntetycznie produkowane kamienie ozdobne, nie pojawiające się w czystej postaci w naturze. Stanowią one jedną z prawie idealnych alternatyw dla diamentów – z powodu niemal identycznego wyglądu i zbliżonych cech. Zwykle cyrkonia jest bezbarwna, ale okazy z dodatkiem niestandardowych substancji mogą przybierać wszystkie barwy lub nawet modyfikować je pod wpływem światła. Z uwagi na wymienione cechy estetyczne, cyrkonie stały się niezastąpione w jubilerstwie.

Biżuteria i stomatologia – wykorzystanie cyrkonii

Jako, że cyrkonie są powszechnie stosowane jako elementy dekoracyjne w jubilerstwie, mają one oczywiście także inne przeznaczenia. Wykorzystuje się je na przykład w medycynie (jako przejściowe wypełnienie zębów mlecznych), w przemyśle albo też do mierzenia pH w ekstremalnych temperaturach. Swego czasu, przez swoje cechy wykorzystywane były nawet w takich działaniach, jak Rosyjskie misje kosmiczne. W przypadku, gdy interesuje nas przepiękna biżuteria z cyrkoniami, kupić ją można na przykład za pomocą internetu.